Opublikowany w Uncategorized

,, Girl Online w trasie” Zoe Sugg

IMG_20180504_141313_480.jpg

Półtorej roku temu na blogu pojawiła się recenzja pierwszego tomu ,,Girl Online”. Nadszedł czas aby zrecenzować tom drugi: ,, Girl Online w trasie”. Dla przypomnienia: autorką książki jest znaną brytyjską vlogerką. Jej kanał na YouTubie, poświęcony modzie, urodzie i stylu życia subskrybuje już ponad dwanaście milionów osób. Do tej pory na jej koncie znajdują się trzy książki, opowiadające o życiu Penny Porter.

Jak dowiadujemy się w części pierwszej, szesnastoletnia Penny Porter prowadzi bloga pod nickiem Girl Online. Przez pewne komplikacje dziewczyna zmienia nazwę na Girl Offline, i  publikuje wpisy tylko dla najbliższych osób. Nieodłącznie towarzyszą jej ataki paniki, które przydarzają jej się w najbardziej niedogodnych momentach.  Mimo tych problemów, Penny odnajduje szczęście w swoim związku z Noah, mimo znacznej odległości.

Fabuła drugiego tomu opowiada nam o trasie koncertowej, na którą Penny wyjeżdża razem ze swoim chłopakiem. Jest to dla dziewczyny okazja, aby spędzić z  nim czas po tylu tygodniach rozłąki. Niestety życie w trasie mocno mija się z wyobrażeniami Penny. Noah jest wiecznie zajęty, grafik chłopaka jest nieustannie napięty. Do tego wszystkiego dochodzą problemy z trudnym kolegą z zespołu chłopaka i pogróżki od zazdrosnych o ich związek fanek. Zrozpaczona Penny zastanawia się nad sensem kontynuowania swojego uczestnictwa w trasie.  Wszystko dzieje się zupełnie inaczej, niż planowała.  Do tego wszystkiego dochodzi tęsknota na jej najlepszym przyjacielem Eliotem i rodzicami.

Tom drugi, podobnie jak tom pierwszy, czyta się bardzo szybko. Fabuła wciąga już od kilku pierwszych stron. W moim odczuciu akcja toczy się szybko, szybko zmienia się miejsce akcji i pojawiają się nowe problemy. W porównaniu do tomu pierwszego, fabuła nie jest tak przewidywalna i banalna. Towarzyszce przez całą książkę maile z pogróżkami stanowią zagadkę do samego końca.  Dodatkowo bardzo spodobał mi się opis życia uczuciowego Eliota, czego brakowało mi w poprzednim tomie.

Bohaterowie, podobnie jak w części pierwszej, są genialnie wykreowani.  Penny ponownie skradła moje serce, z łatwością się z nią utożsamiłam. Autorka bardzo realni przedstawiła kolegów z zespołu Noah, oraz inne gwiazdy i osoby związane z trasą. Pokazała, jak sława może uderzyć niektórym osobą do głowy.

Do stylu autorki nie mam zastrzeżeń. Książka ta została napisana prostym, łatwym do przyswojenia językiem, zawiera łatwe w odbiorze słownictwo. Informacje w niej zawarte są łatwe do zapamiętania, podobnie jak imiona i miejsca.

Książkę tę polecam przede wszystkim nastoletnim dziewczynom. Wątpię, aby chłopacy się w niej odnaleźli. Według mnie, jest to idealna powieść do czytania w czasie ciepłych, słonecznych dni, aby odpocząć od szkoły i innych męczących czynników.

Jest to jedna z moich ulubionych książek, gorąco ją polecam.

Klaudia ❤

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s