Opublikowany w Uncategorized

John Green „Gwiazd naszych wina”

Gwiazd-naszych-wina-FILMOWA-okl-wst-500

 Bez smutku nie zaznalibyśmy smaku radości

Chyba każdy słyszał już o powieści Greena pt. „Gwiazd naszych wina”. Od czasu wydania (2014 r.), książka ta podbija serca milionów czytelników na całym świecie. John Green napisał wiele powieści np. „Szukając Alaski” czy „Papierowe miasta”, ale to właśnie ta książka przyniosła mu sławę. Czy jest to historia godna polecenia? Czy naprawdę chwyta za serce? Zapraszam dalej!

 

 

 Na tym świecie jest tylko jedna rzecz okropniejsza niż umieranie na raka w wieku                  szesnastu lat, a jest nią posiadanie dziecka które na tego raka umiera.

„Gwiazd naszych wina” to historia młodej dziewczyny Hazel. Ma szesnaście lat, lubi czytać książki, oglądać seriale. Od kilku lat walczy z ciężką chorobą – rakiem. Po miesiącach spędzonych w szpitalu, dziewczyna marzy o spokoju. Nie wychodzi z przyjaciółmi, rzadko uczęszcza do szkoły. Wyjątkiem jest grupa wsparcia dla chorych nastolatków, na którą skierował ją psycholog. Dziewczyna z niechęcią uczęszcza na zajęcia, robi to tylko z powodu rodziców.

Pewnego dnia wszystko się zmienia. Na grupie wsparcia Hazel poznaje Augustusa, chłopaka który na skutek walki z nowotworem stracił nogę. Pomiędzy nastolatkami zaczyna się coś dziać. Chłopak zaprasza Hazel na film. Od tej pory wszystko zaczyna kwitnąć.

Hazel miała jedno marzenie: spotkać autora swojej ulubionej książki i zadać mu wiele pytań. Niestety spotkanie było prawie niemożliwe: Hazel mieszkała w Ameryce, pisarz w Amsterdamie. Problemem był też stan zdrowia dziewczyny oraz brak funduszy. Augustus postanawia wykorzystać swoje marzenie ( fundacja dla chorych dzieci) i zabiera ją do Amsterdamu.

„Gwiazd naszych wina” to wyjątkowa powieść. Jej bohaterowie, mimo że są poważnie chorzy, nie użalają się nad sobą.  Wręcz przeciwnie, starają się maksymalnie wykorzystać życie.

Bardzo podoba mi się styl autora. John Green pisze w taki sposób, aby treść dotarła do młodego czytelnika.

Książka jest po prostu wypełniona wartościami moralnymi i cennymi radami. Niektóre naprawdę zostają na długo w sercu. ❤

Ślady które ludzie zostawiają po sobie, zbyt często są bliznami.

Niektóre nieskończoności są większe niż inne.

Dla niektórych ,, Gwiazd naszych wina” to przeciętna książka. Dla mnie jest ona wyjątkowa. Gdyby ktoś zapytał mnie, jaka jest moja ulubiona książka, odpowiedziałabym, że właśnie ta. Tak bardzo ją uwielbiam, że przeczytałam ją dokładnie trzynaście razy! I kto wie? Może niedługo do niej wrócę? W końcu mamy wakacje!

Polecam każdemu! ❤

Moja ocena to mocne 10/10!

Miłego czytania i udanych wakacji!

Klaudia 🙂

 

                                                                 ,, Okej? Okej”

 

Reklamy

Jedna myśl na temat “John Green „Gwiazd naszych wina”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s