Opublikowany w Uncategorized

R. Rowell „Eleonora i Park”

epOstatnią książkę, którą przeczytałam jest „Eleonora i Park” autorstwa Rainbow Rowell, którą na język polski przełożyła Magdalena Zielińska. Jest to pierwsza książka tej autorki i jedna z moich ulubionych. Otrzymała dużo pozytywnych ocen, nawet od samego Johna Greena, autora m.in. „Gwiazd naszych wina”.

„Eleonora i Park” nie jest jedyną bestselerową powieścią Rowell. Obecnie pisarka ma już na swoim koncie jeszcze wiele świetnych publikacji, w których również się zakochałam.

Eleonory nie sposób nie zauważyć: ognisto rude włosy, dziwne ciuchy, o jej zachowaniu już nie wspominając. Pochodzi z biednej rodziny, a jej ojczym jest potworem. Park jest chłopakiem na ogół spokojnym i opanowanym. Jego mama jest śliczną Azjatką, a ojciec wojskowym. Żyją w bogato wyposażonym domu. Po prostu sielanka i wizja typu „żyć, nie umierać”.

Kiedy dziewczyna przyjeżdża do Omahy, życie ich obojga się zmienia, a wszystkiemu winien… brak miejsca w autobusie.

Książka nawiązuje do znanej tragedii Szekspira „Romeo i Julia”. To historia tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego i opowiada o dwojgu nastolatkach, urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą. „Na tyle mądrych, by wiedzieć, iż pierwszej miłości prawie nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych, by dać jej szansę”.

Obok tej książki nie da się przejść obojętnie. Jest to piękna, romantyczna i trzymająca w napięciu opowieść. Prawdziwy wyciskacz łez. Serdecznie wszystkich namawiam do jej przeczytania.

Moja ocena to 9/10

Julia

Reklamy

Jedna myśl na temat “R. Rowell „Eleonora i Park”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s